MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE
Kohe kättetoimetamiseks saadaval, tarneaeg 24 tundi
- Artikli nr: SW10459
- Tootja nr: P73-08330
- Kestus: Püsivalt kehtiv
- Keel: Kõik keeled
- Riiklik tsoon: EU
Kas olete äriklient või teil on juriidilisi küsimusi?
Ma olen sinu jaoks olemas.
DETAILID | |
Core | 16 Core |
Seadmed | 1x |
Virtuaalsed masinad | 2x |
Keskmine | Lae alla |
Käitusaeg | Piiramatu |
Keeled | Kõik keeled |
Tarne ulatus | Allalaadimine + litsents |
Windows Server 2022 on uus serveri operatsioonisüsteem aadressilt . See põhineb aadressil 10 ning pakub veelgi suuremat turvalisust ja võimalusi andmete, rakenduste ja jagamiseks, mis vastab kõrgeimatele nõuetele. Vastava juurdepääsulitsentsiga (Client Licence), koos 2022 litsentsiga saavad kaks virtuaalset arvutit kasutada Hyper-V host'i virtualiseerimiseks. Standard Microsoft Windows Services Access User Microsoft Windows Server Standard Plus
Täiendavate küsimuste korral toote kohta võtke palun ühendust meie klienditeenindusega.
Microsoft Windows Server 2022 Standard - suurem turvalisus võrkudele
Windows Server 2022 Standard on Microsofti uus serverioperatsioonisüsteem. See põhineb Windows 10-l ja pakub veelgi suuremat turvalisust ning võimalusi andmete, rakenduste ja teenuste jagamiseks, mis vastavad kõrgeimatele nõuetele. Vastava kliendilitsentsiga saavad Microsoft Windows Server 2022 Standardi litsentsiga kasutajad kasutada virtualiseerimiseks kahte virtuaalset arvutit ja Hyper-V hostit.
Windows Server 2022 Standard on täiustatud paljude uute funktsioonidega, eriti turvalisuse valdkonnas, ning olemasolevaid funktsioone on laiendatud või parandatud. Nende hulka kuuluvad muu hulgas transpordikihi turvalisuse (TLS) uusima versiooni 1.3 aktiveerimine, uus AES-256 krüpteerimine SMB jaoks ning krüpteerimise toetamine RDMA-võrkude kaudu SMB Directi kaudu, kasutades AES-128.
Lisaks on laiendatud võimalusi hübriidfunktsioonide integreerimiseks ja haldamiseks, arvukalt täiustatud Windowsi halduskeskust ja Windows'i konteinerite ning UDP ja TCP jõudluse parandamist, Storage Spaces Directi salvestusoptimeerimist ja Microsoft Edge'i kui standardse brauseri kasutamist.
Windows Server 2022 Standard Edition koos operatsioonisüsteemiga Windows 10 pakub eelkõige väiksemate andmekeskuste jaoks mitmeid virtualiseerimisvõimalusi, mis kaitsevad andmeid ja rakendusi usaldusväärselt mitme pilve keskkonnas tänu paremale skaleeritavusele, tugevale jõudlusele ja tõhusatele turvafunktsioonidele.
Windows Server 2022 Standard Editioni litsentsimine on jällegi tuumapõhine, minimaalselt 16 tuuma ühe serveri kohta.
Wiresoftist leiate Windows Server 2022 Standardi juba kasutatud tarkvarana madalate hindadega - ilma piiranguteta selle väljaande virtualiseerimise, turvalisuse või jõudluse osas. Lisateavet Windows Server 2022 Standard Editioni kõigi omaduste ja funktsioonide ning litsentseerimise kohta leiate järgmisest ülevaatest või võtke otse ühendust Wiresofti esindajaga.
Mida uut on Windows Server 2022 Standardis? Kõige olulisemad funktsioonid lühidalt
Microsofti serverioperatsioonisüsteemi Windows Server 2022 uus versioon põhineb Windows 10-l, mis on ka visuaalselt nähtav, nii et kasutajad leiavad kõik funktsioonid tuttavas kohas. Uus Windows Server 2022 saab Microsofti poolt 10 aastat tootetuge toetuse ja uuenduste näol.
Võrreldes eelmise versiooniga on Windows Server 2022-s palju uuendusi kolmes olulises valdkonnas: Turvalisus, rakendusplatvorm ja migratsioon.
Windows Server 2022 Standardi turvalisus
Windows Server 2022 pakub tänu uuele mitmekihilisele turvalisusele põhjalikku kaitset, mida ettevõtete serverid praegu andmete ja teenuste kättesaadavuse tagamiseks hädasti vajavad. Seda võimaldavad muu hulgas järgmised uued funktsioonid ja täiustused:
- TPM 2.0 (Trusted Platform Module 2.0) pakub riistvarapõhist turvalist krüptograafiliste võtmete ja andmete salvestamist ning süsteemi terviklikkuse mõõtmist, sealhulgas koodi seaduslikkuse või usaldusväärsuse kontrollimist Windowsi serveri käivitamisel. Seda riistvarapõhist usaldusväärsust kasutatakse muu hulgas ka BitLocker-ketta krüpteerimisel.
- Firmware kaitse on tagatud Secured Core serveriprotsessorite abil, mis toetavad käivitamise kontrollimist dünaamilise usaldusjuurtega (Dynamic Root of Trust for Measurement, DRTM) tehnoloogia abil, samuti juhi isoleeritud juurdepääsu mälule otsese mälu juurdepääsu (DMA) kaitse abil.
- Secured Core'i serverid toetavad ka koodi terviklikkust vastavalt VBS-standardile (virtualiseerimispõhine turvalisus) ja HVCI (hüperviisoripõhine turvalisus) kaudu. VBSi kasutatav riistvaraline virtualiseerimine loob seega turvalise töömälu ala, mis on operatsioonisüsteemist isoleeritud, kaitstes seeläbi serverit eelkõige selliste riskide eest, mida kujutavad endast näiteks krüptoraha kaevandamise rünnakud.
- Lisaks võimaldab VBS kasutada Credential Guard'i, mille puhul kasutaja sisselogimise andmed salvestatakse virtuaalsesse konteinerisse, millele operatsioonisüsteemil ei ole otsest juurdepääsu.
- HTTPS ja TLS 1.3 on nüüd Windows Server 2022 Standardis vaikimisi lubatud, et tagada turvalised ühendused. TLS1.3 (Transport Layer Security) on internetis kõige laialdasemalt kasutatava turvaprotokolli uusim versioon andmete krüpteerimisel, et pakkuda turvalist sidekanalit kahe lõpp-punkti vahel.
- Windows Server 2022 Standardi turvaline DNS toetab DoH (DNS-over-HTTPS) DNS päringute krüpteerimiseks HTTPS protokolli abil, mis takistab pealtkuulamist ja DNS andmete võltsimist, mis aitab kaasa ka andmeliikluse turvalisusele.
- SMB (Server Message Block) Windows Server 2022-s kasutab nüüd krüpteerimiseks AES-256-GCM ja AES-256-CCM standardeid, neid kasutatakse automaatselt kohe, kui luuakse ühendus teise arvutiga, mis neid samuti toetab.
- SMB Directi ja RDMA (Remote Direct Memory Access) krüpteerimine Windows Server 2022s pakub suuremat ribalaiust ja väiksemat latentsust muu hulgas otsesalvestuse, salvestuse replika, Hyper-V ja SQL Serveri jaoks.
- Lisaks võimaldavad Windows Server 2022 failover-klastrid üksikasjalikku kontrolli CSV (Cluster Shared Volumes) ja SBL (Storage Bus Layer) krüpteerimise üle.
Konteinerrakendused Windows Server 2022 Standardis
Samuti on platvormil mitmeid optimeerimisi, kui kasutatakse Windows Containers'i, näiteks rakenduste ühilduvuses ja Windows Container'i kasutajaliideses koos Kubernetes'iga.
- Windows Containersi kujutise suurust on vähendatud kuni 40%, mis suurendab käivitamisaega 30% ja parandab ka jõudlust.
- Kubernetesi kasutamist on lihtsustatud muu hulgas konteinerite parema toetusega host-protsesside jaoks sõlmede konfiguratsioonis, IPv6 ning võrgupoliitikate rakendamisega avatud lähtekoodiga rakenduse Calico abil.
- Lisaks uuendati Windows Admin Centerit, et lihtsustada .NET rakenduste konteinerite loomist.
Salvestusruumid ja migratsioon Windows Server 2022 Standardis
Paljud parandused Windows Server 2022 Storage Migration Services'is lihtsustavad muu hulgas salvestusruumi migreerimist nii Windows Serverisse kui ka teistest lähtesalvestuskohtadest Azure'ile. Selleks pakub Windows Server 2022 Storage Migration Server orchestrator järgmisi võimalusi:
- Kohalike kasutajate või rühmade migreerimine Windows Serverisse
- Migreerige salvestusruumi failover-klastritesse ja neist välja ning migreerige eraldiseisvate serverite ja failover-klastrite vahel
- Linuxi serverite salvestusruumi migreerimine Samba abil
- Üleminek Azure'i võrkudesse
- Migreerimine NetApp CIFS serveritest või NetApp FAS massiividest Windows Serverile
Muud omadused:
- Kohandatav salvestusruumi parandamiskiirus annab suurema kontrolli andmete sünkroniseerimisprotsessi üle: ressursse saab seega eraldada andmete koopiate parandamiseks (vastupidavus) või aktiivsete töökoormuste käivitamiseks (jõudlus). Seega saab klastreid hallata paindlikumalt ja tõhusamalt.
- Salvestussõlme vahemälu pakub nüüd salvestust eraldiseisvates serverites, parandades lugemis- ja kirjutamistõhusust ning suurendades tõhusust, ühendades kiirema andmekandja, näiteks NVMe või SSD, aeglasema andmekandjaga, näiteks kõvakettaga.
- SMB pakkimise abil ei ole vaja faile võrgus edastamisel käsitsi kokku suruda, et võimaldada näiteks kiiremaid ülekandeid hõivatud võrkudes.
Muud parandused Windows Server 2022 Standardis
Lisaks sisaldab uus Windows Server 2022 versioon terve rea individuaalseid optimeerimisi, mis samuti suurendavad jõudlust:
- Nested Virtualisation tugi AMD protsessoritele Windows Server 2022s annab rohkem võimalusi keskkonna riistvara käivitamiseks Hyper-V virtuaalmasinas (VM).
- Windows Server 2022 sisaldab vaikimisi Microsoft Edge'i. Edge põhineb avatud lähtekoodiga Chromiumil ja pakub rohkem turvalisust kui Internet Explorer, mille ta asendab.
- Transmission Control Protocol (TCP) jõudlust on parandatud, kasutades TCP HyStart++, mis vähendab pakettide kadusid, ja RACK (Recent ACKnowledgment), et vähendada korduvsaatmise ajal esinevaid aeglustumisi (RTO).
- RSC (Receive Segment Coalescing) pakub Hyper-V virtuaalsete lülitite optimeerimist, et pakette saaks hüperviisori võrgus kombineerida ja seega suuremate segmentidena töödelda. See vähendab protsessoritsükleid ja parandab võrguliikluse jõudlust.
Riistvaranõuded Windows Server 2022 Standardi kasutamiseks
Windows Server 2022 põhineb operatsioonisüsteemil Windows 10. Selleks, et kasutada kõiki serverirakenduse funktsioone ja tagada turvalisus, peab aluseks olev riistvara vastama kõigile allpool loetletud miinimumnõuetele. Täiendavad nõuded sõltuvad vastavast süsteemikonfiguratsioonist ja teistest paigaldatud rakendustest.
- Protsessor: 1,4 GHz 64-bitine
- Mälu: 512 MB (2 GB serveri puhul koos töölaua kuvari paigaldamise võimalusega)
- Kõvaketas: 32 GB vaba kõvakettaruumi
- BIOS: UEFI süsteem turvalise käivitamisega (UEFI 2.3.1c) teatavate funktsioonide jaoks
- Graafikakaart ja monitor: 1,024 x 768 pikslit
Windows Server 2022 Standardi litsentsimine
Uue Windows Server 2022 Standard Editioniga serveri litsentseerimine toimub samuti kasutatud tarkvarana vastavalt Microsofti litsentseerimiseeskirjadele, kusjuures litsentsivajaduse arvutamise aluseks on südamike arv. Kohaldatakse järgmisi sätteid:
- Windows Server 2022 Standard Edition litsentseeritakse üldiselt kasutatava füüsilise riistvara alusel. Selleks võetakse lisaks füüsiliselt kättesaadavate tuumaprotsessorite arvule arvesse ka virtuaalserverite arvu.
- Serverilitsents hõlmab alati 2 füüsilist protsessori südamikku.
- Microsofti litsentsitingimuste kohaselt võetakse alati aluseks minimaalne arv 8 tuuma protsessori kohta, isegi kui tegelikult olemasoleval riistvaral on vähem kui 8 tuuma.
- Iga füüsilise serveri puhul eeldatakse vähemalt 2 protsessorit, mis annab tulemuseks minimaalse arvu 16 tuuma.
- Serveritele, millel on rohkem kui 16 südamikku, tuleb täiendavalt litsentseerida vastavad Windows Server 2022 Standardi paketid.
Täiendavaid sätteid, nt Hyper-V instantside ning Windows Server 2022 Standardi kasutavate klientide - nii kasutajate kui ka lõppseadmete - litsentseerimise kohta saab Wiresofti töötajalt. Vastavad Windows Server 2022 Standardi litsentsid/CAL on saadaval ka Wiresoftist.
Ostke Microsoft Windows Server 2022 Standard kasutatud tarkvara Wiresofti tarkvarapoest
Praegune 2021. aastal avaldatud MS Windows Server Standard 2022 Edition on Wiresofti tarkvarapoes juba saadaval kasutatud tarkvarana. Kasutatud tarkvara hind on madalam kui vastava uue Windows Server Standard 2022 väljaande hind. Kasutatud tarkvara ostmisel Wiresoftist saate kasu nendest eelistest:
- Kui ostate Microsoft Windows Server 2022 Standardi Wiresoftilt, saate algse üksiklitsentsi, mille ettevõte on varem ostnud ja Wiresoftile müünud.
- Edasimüügil on see MS Windows Server 2022 Standard litsents märgitud kasutatud litsentsina, ilma et "kasutatud" tähendaks mingeid piiranguid Windows Serveri tarkvara funktsionaalsusele või tähendaks, et see litsents on juba kasutatud.
- Kui esimene ostja on juba paigaldanud või aktiveerinud MS Windows Server 2022 Standard tarkvara, kustutati litsents Wiresoft'ile müümisel uuesti, nii et vastav tarkvaralitsents on taas 100% vabalt kättesaadav.
- Pakutav MS Windows Server 2022 Standard litsents, nagu ka teised Wiresofti poolt müügiks pakutavad kasutatud Microsofti litsentsid, ei ole piiratud kasutatavusega ega ajaliselt piiratud prooviversioonid, need ei sisalda juba aktiveeritud litsentsivõtit, vaid see on tarkvaratoode, mis on pärast ostu sooritamist ainult teie enda jaoks lubatud.
- Kõik Wiresofti poolt ostetud ja edasimüügiks pakutavad kasutatud litsentsid, näiteks MS Windows Server Standard 2022, on enne müüki meie poolt täielikult testitud.
- Kasutatud Microsoft Windows Server 2022 Standardi litsentsi edasimüügi õiguslik alus on kohaldatav seadus, mis lubab kasutatud tarkvara müüki ja ostu ning kasutamist.
- Kohe pärast edukalt sooritatud ostu on teie MS Windows Server 2022 Standard rakendus teile kättesaadav elektroonilise tarkvaratarne (ESD) kaudu.
- Seega, kui ostate kasutatud litsentsi, näiteks Windows Server 2022 Standard Edition'i Wiresoftilt, võite olla kindel, et ostate ja kasutate alati seaduslikku ja originaalset Microsofti toodet.
Kui teil on lisaküsimusi Microsoft Windows Server 2022 Standardi kui kasutatud tarkvara või mõne muu MS Windows Server 2022 versiooni, samuti vanemate MS Windows Server versioonide või muu Microsofti tarkvara ostmise kohta, võtke meiega ühendust e-posti, telefoni või chat'i teel.